Mistrzostwa Europy w Berlinie. Podwójnie złota Justyna Święty – Ersetic.

Category : Wydarzenia

To były bardzo udane Mistrzostwa Europy dla naszej reprezentacji, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Bardzo duży udział miała w tym nasza zawodniczka Justyna Święty-Ersetic. Po rewelacyjnym finiszu w finale 400 m wywalczyła złoty medal, zdecydowanie bijąc swój rekord życiowy i po raz pierwszy łamiąc barierę 51 sekund – 50.41. Justyna miała tego wieczora ciężkie zadanie, gdyż po niespełna 2 godzinach od indywidualnego finału czekał ją również finał sztafety 4×400 m. Jednak bez większych problemów i niespodzianek nasza sztafeta wywalczyła złoty medal z czasem 3:26.59.
Świetnie spisał się także Karol Zalewski. Zawodnik debiutujący na ME na dystansie 400 m(do tej pory biegał 200 m), wywalczył finał uzyskując rekord życiowy 45.11. W finale po pięknej walce zajął 4 miejsce uzyskując czas 45.34. Karol był też filarem sztafety 4×400 m, która zajęła 5 miejsce.
Awansu do finału niestety nie udało się wywalczyć Ewie Swobodzie. Nasza reprezentantka bez problemu przebrnęła eliminacje jednak w swoim półfinale zajęła dopiero 5 miejsce z czasem 11.30 co ostatecznie sklasyfikowało ją na 11 pozycji. W sztafecie 4×100 m razem z koleżankami wywalczyła 6 miejsce z czasem 43:34.
Bardzo dobrze spisali się nasi chodziarze na dystansie 50 km. Rafał Sikora zajął 7 miejsce z czasem 3:52.56, natomiast Adrian Błocki był 12 z czasem 3:57.11. Niestety Artur Brzozowski na dystansie 20 km został zdyskwalifikowany.