Cztery finały w Berlinie na Mistrzostwach Europy w pływaniu!

Category : Wydarzenia

Bardzo dobrze spisała się Katarzyna Wasick, która na swoim koronnym dystansie wywalczyła półfinał i ostatecznie została sklasyfikowana na 12 pozycji z czasem 54.81 (54.71 w eliminacjach – najlepszy wynik w tym sezonie). Kasia była także podporą sztafety 4×100 m stylem dowolnym kobiet, która wywalczyła awans do finału, gdzie rywalizację Polska sztafeta zakończyła na 8 pozycji z czasem 3.40.94 (Wasick 54.91 na pierwszej zmianie). W finale walczyła także sztafeta 4×100 m stylem dowolnym mix (2 mężczyzn i 2 kobiety), która zajęła 7 miejsce z czasem 3.29.62 (Wasick 54.03 na ostatniej zmianie). Kolejny finał i miejsce 6 wywalczyła sztafeta 4×100 m stylem zmiennym mix, w której Kasia płynęła stylem dowolnym na ostatniej zmianie (54.07).

Całkiem niezły debiut na Mistrzostwach Europy Seniorów zaliczyła nasza Dominika Kossakowska, która ma zaledwie 17 lat. Indywidualnie na dystansie 200 m stylem dowolnym niestety nie udało jej się poprawić rekordu życiowego, została sklasyfikowana na 33 pozycji z czasem 2.02.69. Bardzo dobre wyniki uzyskiwała za to w sztafetach pierwszy raz w życiu łamiąc barierę 2.01.00. Na dystansie 4×200 m razem z koleżankami z reprezentacji awansowała do finału ostatecznie zajmując 8 miejsce z czasem 8.04.51 (Kossakowska w eliminacjach 2.00.82 i w finale 2.00.98). Dominika startowała także w eliminacjach sztafety 4×100 m stylem dowolnym mix, która wywalczyła finał. (W finale została zastąpiona Katarzyną Wasick).
Trzecią naszą zawodniczką na tych Mistrzostwach była Paula Żukowska, która startowała w stylu zmiennym. Na dystansie 400 m zajęła 15 miejsce z czasem 4.49.76. Nie udało się niestety poprawić życiówki ale na pocieszenie została wygrana z aktualną Mistrzynią Polski na tym dystansie Aleksandrą Knop. Na dwukrotnie krótszym dystansie Paula zajęła 24 miejsce z czasem 2.18.16.