Medalowy weekend AZS AWF Katowice

Category : Wydarzenia

W miniony weekend mieliśmy sporą dawkę emocji, a wszystko za sprawą naszych kajakarek, biathlonistek oraz triathlonistów!
Rewelacyjnie spisały się nasze kajakarki na Mistrzostwach Świata Seniorów w Portugalskim Montemor-o-Velho. Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek w pięknym stylu wywalczyły wicemistrzostwo Świata w konkurencji K2 1000 m z czasem 3:43.758, ustępując jedynie niesamowitym Węgierkom Csipes-Galbacs i Medveczky. Następnie awansowały do finału konkurencji olimpijskiej czyli K2 500 m, w którym zajęły 5 miejsce z czasem 1:46.832 tracąc do podium nieco ponad sekundę.
Aż 5 medali wywalczyły biathlonistki na Letnich Mistrzostwach Świata na nartorolkach. Mistrzynią Świata juniorów w sprincie została Kamila Żuk, która poza tym dołożyła dwa srebra – za bieg pościgowy oraz za sztafetę mieszaną. W kategorii seniorów srebro w sprincie wywalczyła Monika Hojnisz. W biegu pościgowym była 4, a w sztafecie mieszanej wywalczyła brązowy medal.
Bardzo dobrze spisali się też nasi triathloniści na Mistrzostwach Polski w Kraśniku na dystansie olimpijskim, którzy także dorzucili 5 medali. Złoty medal zarówno w kategorii ELITA jak i U-23 wywalczył Michał Oliwa z czasem 1:54.45. Drugie miejsce zajął w tym biegu Tomasz Brembor ze stratą 1 minuty i 26 sekund. Wśród kobiet w Elicie brązowy medal z czasem 2:09.54 wywalczyła Paulina Klimas, co dało jej także srebrny medal w kategorii młodzieżowców.