Memoriał Janusza Kusocińskiego

Category : Aktualności

W niedzielę na Stadionie Śląskim odbył się 65. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego. Nasi zawodnicy uzyskali kilka bardzo wartościowych rezultatów!

Ewa Swoboda zwyciężyła w biegu na 100 m z najlepszym czasem w sezonie 11.18, który jest jednocześnie minimum na Mistrzostwa Świata. 6 miejsce zajęła najmłodsza uczestniczka tego biegu Magdalena Stefanowicz, również z najlepszym czasem w sezonie 11.59. Godzinę później Magda wygrała także swój bieg w konkurencji młodzieżowej uzyskując minimalnie gorszy rezultat 11.61.

Jak zwykle świetnie zaprezentowali się nasi 400 – metrowcy. Justyna Święty – Ersetic wywalczyła drugie miejsce z najlepszym czasem w tym sezonie i minimum na Mistrzostwa Świata 50.85. Karol Zalewski również zajął drugie miejsce z wynikiem 45.46.

Drugie miejsce zajęła także Anita Włodarczyk w konkursie rzutu młotem z wynikiem 75.12.

Pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Jaszczuk w skoku w dal uzyskując odległość 7.71. Również pierwsze miejsce w biegu na 3000 m zajął Szymon Topolnicki – 8.12.82.

W rywalizacji młodzieżowej na 1500 m nasze panie zdobyły całe podium! Pierwsze miejsce z rekordem życiowym wywalczyła Milena Korbut (4.28.09), drugie miejsce również z życiówką Patrycja Kapała (4.30.60), a trzecie Anna Szyjka (4.32.60). Wśród panów drugą lokatę w najszybszym biegu w karierze wywalczył Bartosz Jarczok (3.51.74), a trzecie miejsce należało do Grzegorza Kaczana – 3.51.83. W biegu na 100 m pierwsze miejsce zajął Karol Kwiatkowski – 10.67.