36. PZLA Mistrzostwa Polski U23

Category : Aktualności

W miniony weekend w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w kategorii U-23. Nasi zawodnicy wywalczyli 6 medali.

Złoty medal w biegu na 3000 m z przeszkodami wywalczyła Patrycja Kapała z czasem 10:36.23.

Srebrny medal w trójskoku mężczyzn wywalczył Bartosz Świerczyna z wynikiem 15.11.

W biegu na 400 m drugie miejsce z najlepszym wynikiem w tym sezonie zajęła Karolina Łozowska – 54.20

W biegu na 400 m przez płotki srebrny medal z czasem 59.01 wywalczyła Aleksandra Jaźwińska.

Drugie miejsce wywalczyła nasza sztafeta 4×100 m w składzie Sebastian Rosół, Paweł Dzida, Szymon Woźniak i Bartosz Świerczyna uzyskując czas 42.12.

Świetnie spisała się nasza sztafeta kobiet 4×400 m – Natalia Węglarz, Nikoletta Misterka, Adrianna Czapla, Karolina Łozowska – zwyciężając z czasem 3.42.14 o ponad 3 sekundy lepszym od drugiej na mecie drużyny z Wrocławia.