Świetne wyniki Triathlonistów

Category : Aktualności

W ostatnim czasie sporo bardzo dobrych wyników uzyskali nasi triathloniści!

Na Mistrzostwach Polski Elity w Suszu złoty medal wywalczył Michał Oliwa z czasem 00:54.58 zwyciężając równocześnie w kategorii MU-23. Srebrny medal wywalczył Tomasz Brembor meldując się na mecie w czasie 00:55.07. Wśród kobiet Paulina Klimas zajęła 4 miejsce z czasem 1.02.42 tracąc do podium 20 sekund. Biorąc pod uwagę to, że Paulina wraca po poważnej kontuzji jest to bardzo dobry wynik. Brązowy medal w kategorii U-23 wywalczyła Oliwia Kwaśkiewicz uzyskując czas 1.11.58. W sztafecie mix nasza ekipa pokazała, że nie ma sobie równych. Paulina Klimas, Tomasz Brembor, Paulina Kotfica oraz Michał Oliwa po raz trzeci z rzędu sięgnęli po złoty medal uzyskując czas 1.13.40 wyprzedzając ekipę UKS G-8 Bielany o ponad 2 minuty! Trzeci na mecie zameldował się Tomasz Marcinek co oznacza brązowy medal dla drugiej naszej sztafety w składzie której znaleźli się także Agnieszka Cieślak, Robert Wilkowiecki i Natalia Rypel!

Podczas Super League Triathlon w Poznaniu w konkurencji 1/2 IM nasi zawodnicy zajęli całe podium! Mistrzem Polski został Robert Wilkowiecki w czasie 03.50.05. Drugi był Tomasz Brembor – 03.51.43, a trzeci Tomasz Marcinek – 3.52.54.

Na Enea Bydgoszcz Triathlon na dystansie 1/8 pierwsze miejsce wywalczyła Paulina Klimas uzyskując czas 1.02.56 przy okazji detronizując rywalki, gdyż drugą na mecie Magdalenę Wiśniewską wyprzedziła o ponad 5 minut! Na dystansie 1/4 złoto zdobył Robert Wilkowiecki z wynikiem 1.50.10. Wśród kobiet również pierwsze miejsce zajęła Paulina Kotfica w czasie 2.01.35!