Polacy Mistrzami Europy!

Category : Aktualności

W miniony weekend w Bydgoszczy odbyły się drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Nasza reprezentacja po raz pierwszy w historii zwyciężyła całe zawody gromadząc 345 punktów i wyprzedziła aż o 27,5 punktu drużynę Niemiec. Tuż za nimi uplasowali się Francuzi z 316,5 pkt na koncie.

Duży wkład w zwycięstwo ekipy biało-czerwonych mieli zawodnicy AZS AWF Katowice. Jak zwykle świetnie spisała się Justyna Święty – Ersetic zwyciężając w biegu na 400 m z czasem 51.23, jak i w sztafecie 4 x 400 m gdzie wraz z Igą Baumgart – Witan, Anną Kiełbasińską oraz Małgorzatą Hołub – Kowalik uzyskały czas 3.24.81 i status lidera tabel europejskich. Trzecie miejsce i 10 punktów dla reprezentacji wywalczył Tomasz Jaszczuk w konkurencji skoku w dal wynikiem równe 8 metrów. Również 3 miejsce zajęła Ewa Swoboda w biegu na 100 m. W finale uzyskała czas 11.35 tracąc zaledwie 2 setne do drugiego i 4 setne do pierwszego miejsca. 7 pozycję zajęła sztafeta 4 x 100 m kobiet, w której biegały dwie nasze zawodniczki – Ewa Swoboda oraz Magdalena Stefanowicz. Panie uzyskały czas 44.23. Natomiast panowie wybiegali najlepszy czas w tym sezonie 39.20 co pozwoliło im na zajęcie 4 miejsca –  w składzie sztafety dwóch naszych sprinterów Karol Kwiatkowski oraz Przemysław Słowikowski.