Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Category : Aktualności

W zeszły weekend w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Nasi reprezentanci jak zwykle pokazali się z dobrej strony i wywalczyli aż 13 medali!

Najmniejszych szans nie dała rywalkom Ewa Swoboda, która wywalczyła złoty medal w biegu na 100 m uzyskując czas 11.21. Szósta w finale zameldowała się najmłodsza w stawce Magdalena Stefanowicz – 11.75. Wśród mężczyzn srebro zdobył Przemysław Słowikowski z czasem 10.39, który później dorzucił jeszcze brąz w rywalizacji na 200 m – 21.11.

Srebrny medal wywalczyła wracająca do szybkiego biegania po kontuzji Joanna Jóźwik. W finale biegu na 800 m uzyskała czas 2:03.46.

W skoku w dal nie miał sobie równych Tomasz Jaszczuk, który zdobył złoty medal skokiem na odległość 8.10 m. Drugiego zawodnika wyprzedził aż o 25 cm.

Trzecie miejsce w finale 400 m zajęła Justyna Święty, która po bardzo zaciętej walce tym razem musiała uznać wyższość Igi Baumgart – Witan i Anny Kiełbasińskiej. Czas Justyny to 51.63. Warto nadmienić, że był to najszybszy finał 400 m w historii Mistrzostw Polski. W finale 400 m mężczyzn bardzo dobrze wystartował Karol Zalewski, który zameldował się drugi na mecie z wynikiem 46.49.

Brązowy medal wywalczyła Patrycja Kapała na dystansie 3000 m z przeszkodami z czasem 10:27.23. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn również trzecie miejsce zajął Szymon Topolnicki – 9:04.98.

W chodzie na dystansie 10 km z najlepszym wynikiem w tym sezonie finiszował Rafał Sikora, a czas 42:22.45 dał mu srebrny medal. Kolejny brązowy medal wywalczył Jakub Szyszkowski w pchnięciu kulą, który posłał kulę na odległość 20.02 m.

Jak zwykle siłę pokazały nasze sztafety, które zdobyły 3 złote medale. 4 x 100 m kobiet wygrała sztafeta w składzie Weronika Kantor, Adrianna Janowicz, Natalia Węglarz oraz Magdalena Stefanowicz z czasem 46.19. Wśród mężczyzn na tym samym dystansie triumfowali Adam Burda, Karol Kwiatkowski, Przemysław Słowikowski oraz Karol Zalewski – 40.33. Ostatni złoty medal trafił do żeńskiej sztafety 4 x 400 m, która pobiegła w składzie Karolina Łozowska, Adrianna Janowicz, Diana Gajda oraz Joanna Jóźwik (3:34.68).

Drużyna KS AZS AWF Katowice wywalczyła łącznie 13 medali: 4 złote, 4 srebrne oraz 5 brązowych, co pozwoliło im na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji medalowej.