4 medale Mistrzostw Polski w kajakarstwie

Category : Aktualności

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Nasi zawodnicy przywieźli 4 medale!

Złoty medal w konkurencji K2 1000 m wywalczyła nasza najlepsza osada czyli Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek z czasem 3:55.807. Drugą osadę wyprzedziła aż o 3 sekundy!

Po bardzo zaciętej walce w konkurencji olimpijskiej K2 500 m Justyna i Paulina wywalczyły tym razem srebrny medal tracąc zaledwie 0.405 do osady z Gorzowa (1:45.959 – 1:46.364).

Brązowy medal w K1 500 m wywalczyła Paulina Paszek z czasem 1:59.962.

Niewiele brakło, a z brązowego medalu cieszyłaby się nasza osada K4 500 m w składzie Aleksandra Cader, Janina Francik, Paulina Paszek i Justyna Iskrzycka. Ostatecznie dziewczyny dopłynęły do mety na 4 pozycji tracąc do 3 miejsca 0.045 s.

Kolejny świetny wyścig tym razem osady K2 500 m mix czyli Paulina Paszek i Paweł Czaja. Nasi reprezentanci wywalczyli srebrny medal z czasem 35.767.