37. PZLA Mistrzostwa Polski U23 w lekkiej atletyce

Category : Aktualności

W dniach 4-5 września w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski U23 w lekkiej atletyce. Nasi zawodnicy wywalczyli aż 13 medali!

Złoty medal wywalczyła sztafeta kobiet 4 x 100 m  składzie Magdalena Brendel, Natalia Węglarz, Paulina Guzowska oraz Magdalena Stefanowicz. Panie uzyskały czas 45.49 i wyprzedziły miedzy innymi drużyny z AZS AWF Warszawa oraz MKS Agros Chełm, które dopełniły podium.

Paulina Guzowska zdobyła srebrny medal w biegu na dystansie 100 m z czasem 11.57.

Dwa srebrne medale wywalczyła Milena Korbut. Na dystansie 800 m minęła linię mety z czasem 2.08.75. Natomiast na 1500 m ustanowiła nowy rekord życiowy – 4.21.88.

Drugie miejsce zajęła nasza sztafeta 4 x 400 m kobiet w składzie Karolina Skibińska, Natalia Węglarz, Karolina Łozowska oraz Aleksandra Jaźwińska. Panie uzyskały czas 3.41.52 i musiały uznać wyższość jedynie RLTL ZTE Radom, które wygrały o niespełna pół sekundy. Również drudzy na mecie zameldowali się panowie w sztafetach 4 x 100 m oraz 4 x 400 m. Jacek Majewski, Paweł Dzida, Przemysław Kozłowski oraz Adam Burda uzyskali czas 40.98. Natomiast Przemysław Kozłowski, Jacek Majewski, Paweł Dzida oraz Adam Paździerz zameldowali się na mecie po 3.15.26. W obu przypadkach lepsze okazały się tylko drużyny z OŚ AZS Poznań.

Kolejny srebrny medal dorzuciła Natalia Mach w trójskoku uzyskując odległość 12.84.

Brąz w biegu na 400 m przez płotki wywalczyła Aleksandra Jaźwińska (59.52). Również brązowy medal zdobyła Magdalena Adamaszek w rzucie oszczepem – 45.29.

Trzecie miejsce na 100 m okraszone nowym rekordem życiowym zajął Adam Burda z czasem 10.57. W trójskoku mężczyzn brązowy medal zdobył Bartosz Świerczyna z wynikiem równe 15 m.

Nowym rekordem życiowym może się także pochwalić Bartłomiej Uchman, który pchnął kulę na odległość 16.72 co pozwoliło mu na zajęcie 3 miejsca.

W klasyfikacji medalowej znaleźliśmy się na 8 miejscu z dorobkiem 13 medali (1-7-5). Natomiast w klasyfikacji punktowej zajęliśmy 1 miejsce gromadząc 375 punktów!