86. Plebiscyt na Sportowca Roku

86. Plebiscyt na Sportowca Roku

Category : Aktualności

W tym tygodniu ogłoszono nominacje w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku! W 2020 roku nominacje otrzymały dwie zawodniczki KS AZS AWF Katowice: Justyna Święty – Ersetic oraz Katarzyna Wasick!

Justyna Święty – Ersetic czyli nasza najlepsza lekkoatletka, w minionym sezonie  poprawiła halowy rekord kraju na 400 m – 51.37. Justyna wygrała także prestiżowy cykl imprez World Indoor Tour na dystansie 400 m. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w ciągu godziny wywalczyła 3 złote medale! 

Z kolei Katarzyna Wasick przebojem wdarła się do czołówki światowego pływania! Podczas International Swimming League nie tylko kilkukrotnie poprawiała rekordy Polski ale również wygrywała z rekordzistkami świata! Na dystansie 50 m stylem dowolnym wyśrubowała rekord kraju do 23.30 co plasuje ją obecnie na 1 miejscu w światowym rankingu i 6 w rankingu wszechczasów! Na dystansie dwukrotnie dłuższym poprawiła rekord kraju, który obecnie wynosi 51.81. 

Zachęcamy do głosowania! Link poniżej:

https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=allonet_social_24h_ta_fb_organic_sport&fbclid=IwAR0V4AH3kBaaKPExL7dnx_3DlP-K98xLDBQMs-QcoIIc6XgzZPFiXIUr-tw