Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Category : Wydarzenia

W weekend w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawody te okazały się niezwykle udane dla naszych zawodników, którzy wygrali klasyfikację medalową zdobywając aż 11 krążków w kategorii seniorów!

Swoją dominację na krajowym podwórku potwierdziła Ewa Swoboda nie dając szans rywalkom w biegu na 60 m. Ewa uzyskała czas 7.10, który jest aktualnie 3 wynikiem na Świecie i nowym rekordem Mistrzostw Polski! Wśród mężczyzn srebrny medal wywalczył Przemysław Słowikowski z nowym rekordem życiowym – 6.65.  Natomiast w kategorii U23 Magdalena Stefanowicz wywalczyła srebro (7.40), a Paulina Guzowska brąz (7.43).

Mistrzostwo Polski obroniła także Justyna Święty – Erestic na 400 m. Justyna szybko zaczęła i nie dała sobie wyrwać zwycięstwa wyłączając zegar w 52.02, który również jest nowym rekordem mistrzostw. Wśród mężczyzn także złoty medal padł łupem Karola Zalewskiego, który 400 m przebiegł w czasie 46.52. W kategorii U23 mistrzem Polski z nowym rekordem życiowym 47.87 został Jacek Majewski, a mistrzynią Karolina Łozowska – 54.69.

Pierwszy złoty medal w naszych barwach zdobyła Magdalena Żebrowska w skoku w dal. Zwycięski skok Magda oddała na odległość 6.30 m. Tomasz Jaszczuk wywalczył brązowy medal – 7.51.

Złoty medal zarówno w seniorach jak i młodzieżowcach wywalczyła Paulina Guzowska w biegu na 200 m. Czas 23.76 jest jej nowym rekordem życiowym.

Do świetnej formy wraca Joanna Jóźwik, która wywalczyła złoty medal na 800 m z czasem 2.01.90 i odzyskała po kilku latach tytuł Mistrzyni Polski. Złoty medal ale w kategorii U23 trafił do Mileny Korbut – 2.08.85

Jakub Szyszkowski pchnięciem na odległość 20.45 m zdobył srebrny medal w konkursie kulomiotów.

Medale wywalczyły także nasze sztafety. Panowie w składzie Przemysław Kozłowski, Jacek Majewski, Paweł Dzida i Bartosz Taradaj wywalczyli złoto na 4 x 200 m z czasem 1.26.51. Nasze Panie miały niestety strasznego pecha, na ostatniej zmianie Karolina Łozowska wychodząc na prowadzenie przewróciła się podczas przepychanek co pozbawiło je medalu. Natomiast w sztafecie 4 x 400 m mix nasza drużyna w składzie Jacek Majewski, Julia Korzuch, Karolina Łozowska oraz Adam Paździerz wywalczyła brązowy medal z czasem 3.27.67.

Indywidualne minima na Halowe Mistrzostwa Europy, które już za dwa tygodnie odbędą się również w Toruniu wywalczyli: Justyna Święty – Ersetic, Ewa Swoboda, Joanna Jóźwik,  Przemysław Słowikowski, Karol Zalewski.

Jedenaście medali (7-2-2) pozwoliło zwyciężyć KS AZS AWF Katowice w klasyfikacji medalowej ze znaczną przewagą. Na drugim miejscu uplasował się OŚ AZS Poznań (3-1-2), a na trzecim KS Podlasie Białystok (3-0-2).

Gratulacje!