Dwa srebra na Halowych Mistrzostwach Europy!

Category : Aktualności

Podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu w kadrze znalazło się 6 zawodników AZS AWF Katowice: Justyna Święty-Ersetic, Joanna Jóźwik, Ewa Swoboda, Jakub Szyszkowski, Przemysław Słowikowski oraz Karol Zalewski.

Jak zwykle świetnie zaprezentowała się Justyna Święty-Ersetic, która wywalczyła srebrny medal w biegu na 400 m z czasem 51.41! Ponadto w biegu półfinałowym Justyna poprawiła własny rekord Polski, który aktualnie wynosi 51.34.

Niezwykle udany powrót do międzynarodowej rywalizacji zaliczyła Joanna Jóźwik, która została Wicemistrzynią Europy w biegu na 800 m uzyskując czas 2.04.00!

Jakub Szyszkowski w pchnięciu kulą zajął 10 miejsce – 20.12. Na 17 miejscu rywalizację zakończył Przemysław Słowikowski w sprincie na 60 m. Obrończyni tytułu na 60 m Ewa Swoboda nie mogła niestety wystartować ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa tuż przed zawodami.