Grand Prix Polski w pływaniu

Category : Aktualności

W dniach 27-28 marca w Lublinie odbyła się kolejna edycja z cyklu Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Kilka wartościowych rezultatów uzyskali nasi zawodnicy.

Jakub Majerski nie dał szans rywalom na swoim koronnym dystansie 100 m stylem motylkowym poprawiając życiówkę – 51.44, i po raz kolejny płynąc poniżej minimum kwalifikacyjnego na Igrzyska Olimpijskie. Do tego dołożył zwycięstwa na 50 i 200 motylem (23.99 i 1.58.00), a na 200 m dowolnym był 3 z czasem 1.50.69, dzięki czemu został najlepszym zawodnikiem w stylu motylkowym jak i również wygrał klasyfikację ogólną na najlepszego zawodnika Grand Prix.

Świetnie spisał się także Tomasz Polewka, który na dystansie 50 m stylem grzbietowym uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie wyłączając tablicę w czasie 24.98! Tomek został najlepszym grzbiecistą zawodów, a w klasyfikacji ogólnej był 6.

Swoją dobrą formę potwierdziła Dominika Kossakowska, która zwyciężyła na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 2.00.71, a na 100 m była druga – 55.82. Oba te wyniki są lepsze od minimum kwalifikacyjnego B na IO. Dominika została najlepszą kraulistą zawodów, a w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę była 5.