World Athletics Relays

Category : Aktualności

W miniony weekend na Stadionie Śląskim odbyły się World Athletics Relays czyli nieoficjalne Mistrzostwa Świata Sztafet.

Sztafeta 4 x 100 m, gdzie na pierwszej zmianie biegła Magdalena Stefanowicz zdobyła srebrny medal z czasem 44.10! W eliminacjach na pierwszej zmianie biegła również nasza zawodniczka Paulina Guzowska. Paulina wystartowała natomiast w finale sztafety 4 x 200 m, gdzie Polki wywalczyły złoty medal okraszony nowym rekordem kraju – 1.34.98!

W finale 4 x 400 m Polska drużyna wywalczyła srebrny medal. Na trzeciej zmianie biegła reprezentantka AZS AWF Katowice Karolina Łozowska! Polki uzyskały czas 3.28.81. Wygrały Kubanki.

W rywalizacji sztafet 2 x 2 x 400 m Joanna Jóźwik w parze z Patrykiem Dobkiem wywalczyła złoty medal z czasem 3.40.92! Druga była drużyna Kenii, a trzecia Słowenii.