Andżelika Wójcik ze złotem w Pucharze Świata!

Category : Aktualności

Rewelacyjnie spisują się w tym sezonie nasi panczeniści. Podczas Pucharu Świata, który w ten weekend odbywał się w Salt Lake City, Andżelika Wójcik aż 3 krotnie poprawiała Rekord Polski!

W piątkowej rywalizacji grupy A na dystansie 500 m, Andżelika zajęła 4 miejsce z czasem 37.031, bijąc swój własny rekord kraju. W sobotę była jeszcze szybsza. Rekord wyśrubowała do 36.775 i wywalczyła złoty medal Pucharu Świata! Została 2 Polką w historii, której się to udało. Na dystansie 1000 m Wójcik również poprawiła rekord kraju, który od teraz wynosi 1:14.091, co pozwoliło jej na zajęcie 15 miejsca.

Świetne starty zaliczył także Piotr Michalski. W piątek poprawił rekord życiowy na dystansie 500 m – 34.461 co dało mu 10 miejsce. A w niedzielę był jeszcze szybszy i z czasem 34.235 zajął 6 miejsce! Jest to również nowy rekord Polski! Nie mogło być inaczej w rywalizacji na 1000 m i tutaj też padł rekord życiowy 1:07.848 i 11 miejsce w grupie B.

Nie można zapomnieć o naszych młodszych łyżwiarzach, którzy rywalizowali w Pucharze Świata Juniorów w Inzell. W kategorii neo senior: Iga Wojtasik i Olga Kaczmarek zdobyły złoty medal w Team Pursuit razem z Mają Płończyk w czasie 3.11.000. Natomiast Panowie w składzie z Piotrem Nałęckim zajęli miejsce trzecie – 4:09.200. Również na trzecim stopniu podium zameldował się Gaweł Oficjalski na dystansie 500 m! Wśród pań Iga Wojtasik była 6 – 40.213, a Olga Kaczmarek 8 – 40.246. Piotr Nałęcki zdobył srebro w mass starcie! Na dystansie 1000 m był 8, a Gaweł Oficjalski 10 (1:12.048 – 1:12.955). Na 3000 m wśród pań Olga Kaczmarek była 7 z czasem 4:21.850.