Trzy medale na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Trzy medale na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Category : Aktualności

W dniach 10 – 13 lutego w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U-18 i U-20 w lekkiej atletyce. Nasze zawodniczki wywalczyły 3 medale.

Mistrzynią Polski na 60 m ppł w kategorii U-18 została Zuzanna Zając. Zuzia poprawiła rekord życiowy, który aktualnie wynosi 8.35. Warto nadmienić, że nasza zawodniczka ma dopiero 16 lat, a wygrałaby także rywalizację w kategorii… U-20! Drugi złoty medal dla AZS AWF Katowice wywalczyła Martyna Guzowska w biegu na 400 m! Podopieczna Aleksandra Matusińskiego uzyskała czas 55.84.

Srebrny medal dorzuciła Julia Duda w trójskoku. Wicemistrzostwo Polski w kategorii U-20 dał jej wynik 12.30. Ponadto Wiktor Cygan wygrał finały B na 60 m i 200 m, Karolina Bąbel była 5 na 60 m, a a Dagmara Stępień zajęła 9 miejsce w trójskoku.

Gratulacje!

             Zuzanna Zając