Wójcik i Michalski z medalami Mistrzostw Świata!

Category : Aktualności

W dniach 3-5 marca w norweskim Hamar odbyły się Mistrzostwa Świata w łyżwiarskim wieloboju sprinterskim.

Andżelika Wójcik wywalczyła razem z koleżankami z reprezentacji wicemistrzostwo Świata w sprincie drużynowym. Polki uzyskały czas 1:29.09 i musiały uznać wyższość jedynie Holenderek. Trzecie na mecie zameldowały się Norweżki. Indywidualnie w wieloboju Andżelika zajęła 4 miejsce! W pierwszym przejeździe na 500 m zanotowała czas 37.93 i była 3. W drugim było minimalnie wolniej ale czas 38.00 dał jej drugie miejsce! W wyścigach na 1000 m Wójcik zajmowała miejsca 5 i 9 z czasami 1:16.43 oraz 1:17.81.

W sprincie drużynowym mężczyzn po niesamowitej walce Polacy wywalczyli srebrny medal! A w składzie oczywiście nasz Piotr Michalski. Panowie uzyskali czas 1:20.80 i o jedną setną wyprzedzili reprezentantów Holandii! Złoto zdobyli Norwedzy z czasem 1.20.01. W wieloboju Michalski został sklasyfikowany na 6 pozycji. Na dystansie 500 m dwukrotnie zajął 3 miejsce – 34.79 oraz 34.89. Natomiast na 1000 m był 11 i 12 – (1:10.35, 1:10.05).