66. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

Category : Aktualności

W miniony weekend w Toruniu odbyły się 66. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Nasi zawodnicy zapewnili nam niemałe emocje i przywieźli w sumie 13 medali!

Historyczny wynik w biegu na 60 m uzyskała Ewa Swoboda! Już od pierwszego startu w sezonie wiadomo było, że Ewa jest w formie – podczas ORLEN CUP  w Łodzi wyśrubowała rekord kraju do 7.00. W finale Mistrzostw Polski była bezkonkurencyjna, po raz pierwszy w życiu złamała tę barierę i z czasem 6.99 sięgnęła po złoty medal! Jest to aktualnie najlepszy czas na świecie i 9 w historii!

W finale 60 m wystąpiła także Magdalena Stefanowicz, która zajęła 4 miejsce z nowym rekordem życiowym 7.31. W kategorii młodzieżowców dało jej to srebrny medal!

Rekord Polski i tytuł Mistrzyni w biegu na 400 m odzyskała Justyna Święty – Ersetic! Po bardzo zaciętej walce z Anną Kiełbasińską i Natalią Kaczmarek to zawodniczka AZS AWF Katowice okazała się najlepsza i z czasem 51.04 sięgnęła po złoty medal!

W biegu na 800 m czwarte miejsce zajęła Milena Korbut. Jednak czas 2:09.66 dał jej złoty medal wśród młodzieżowców! Natomiast wśród mężczyzn brązowy medal (a złoty wśród młodzieżowców) z czasem 1:51.87 wywalczył Maciej Wyderka. Był to jeden z ciekawszych finałów, gdyż aż 4 zawodników zmieściło się w zaledwie 11 setnych sekundy, a o medalach decydowały tysięczne sekundy!

Magdalena Żebrowska wywalczyła srebrny medal w skoku w dal, przegrywając zaledwie o 4 centymetry – 6.37. W trójskoku trzecie miejsce zajęła Sara Kordek z wynikiem 12.93, co dało jej także tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski. Sara dorzuciła też srebro w skoku w dal wśród młodzieżowców.

W finale biegu na dystansie 400 m wystąpili dwaj nasi reprezentanci. Jacek Majewski zajął 5 miejsce z czasem 47.80, a Adam Paździerz był 6 – 48.51. Wśród młodzieżowców panowie stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium!

Jak zwykle dużo emocji przysporzyły sztafety. Po bardzo wyrównanej walce to męska drużyna AZS AWF Katowice sięgnęła po złoty medal uzyskując czas 1:26.78, o 6 setnych pokonując KS Stal LA Ostrów Wielkopolski.

Dzięki 6 medalom AZS AWF Katowice (3-1-2) uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji medalowej, tuż za SKLA Sopot (3-2-0).