Akademickie Mistrzostwa Polski w badmintonie

Category : Wydarzenia

Akademickie Mistrzostwa Polski w Badmintonie – Finały odbyły się w dniach 8-10.04.2022 r. w Łaziskach Górnych.
W turnieju wzięło udział ponad 150 uczestników z najlepszych 16 uczelni z całej Polski.
Po raz pierwszy w historii uczelni w badmintonie
ZWYCIĘŻYŁA NASZA REPREZENTACJA – AWF KATOWICE
W sobotnich zmaganiach grupowych nasi studenci zajęli I miejsce w grupie pokonując:
Politechnikę Gdańską 5:2,Politechnikę Wrocławską 7:0,Politechnikę Poznańską 7:0.
W ćwierćfinale nasza drużyna pewnie pokonała: AWF Wrocław 4:0, a w półfinale AWF Kraków 4:1
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali (nie przegrali żadnego pojedynku na zawodach) zawodnicy AWF Katowice: Kornelia Marczak. Wiktor Trecki
AZS AWF Katowice reprezentowali: Magdalena Kulska, Szymon Stokfisz

Od lewej- Kobiety : Kornelia  Marczak WF, Patrycja Jonderko WF Pover 3,1 , Magdalena Kulska Fizjoterapia, Dominka Kwaśnik WF, Julia Pławecka WF, Zuzanna Luban WF,

Od lewej -Panowie: Maciej Matusz WF, Wiktor Trecki WF, Szymon Stokfisz WF, Aleks Ostrowski Sport

Trener ekipy: B. Wołkowycka