98. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Category : Aktualności

W dniach 9-11 czerwca w Suwałkach odbyły się 98. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.

Ewa Swoboda wywalczyła złoty medal w biegu na 100 m z czasem 10.99, przy wietrze 2,4 m/s więc niestety nie można oficjalnie uznać rekordu życiowego. Druga na mecie była Magdalena Stefanowicz, która uzyskała czas 11.21.

Na 400 m brąz zdobyła Justyna Święty – Ersetic z czasem 51.70. Srebro na 400 m ppł wywalczyła Julia Korzuch – 58.23.

Rywalizację na 3000 m z nowym rekordem życiowym i srebrnym medalem zakończyła Patrycja Kapała – 9.48.49.

Wśród mężczyzn w biegu na 200 srebro padło łupem Przemysława Kozłowskiego, który uzyskał czas 21.24.

Paweł Fajdek zdobył srebrny medal w rzucie młotem z wynikiem 77.13.

W pchnięciu kulą na trzecim stopniu podium stanął Jakub Szyszkowski, który posłał kulę na odległość 19.89.

Dwa medale zdobyli nasi panowie w sztafetach. Na 4 x 100 m po zaciętej walce na drugim miejscu z czasem 40.68 znaleźli się Adam Burda, Paweł Dzida, Przemysław Kozłowski oraz Karol Kwiatkowski. Srebrny medal zdobyli również Michał Wróbel, Jacek Majewski, Jakub Pająk i Adam Paździerz w sztafecie 4 x 400 m.