Fajdek Mistrzem Świata!

Fajdek Mistrzem Świata!

Category : Aktualności

Zakończyły się 18 Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce, które w tym roku odbywały się w Eugene w stanie Oregon. Jedyny złoty medal dla reprezentacji Polski wywalczył zawodnik AZS AWF Katowice Paweł Fajdek!

Fajdek od początku mówił, że przyleciał do Oregonu po złoty medal i nie zawiódł. W finale rzutu młotem uzyskał odległość 81.98 m i po raz 5 z rzędu został Mistrzem Świata!

Tegoroczne mistrzostwa są dla polskiej reprezentacji słodko – gorzkie. Polska sztafeta 4 x 400 m mix, która przed rokiem wywalczyła tytuł Mistrzów Olimpijskich zajęła 4 miejsce. Polki, które w tej sztafecie są wicemistrzyniami olimpijskimi i od lat nie wracają z imprez międzynarodowych bez medalu, tym razem nie zdołały awansować nawet do finału. Na ostatniej zmianie Małgorzata Hołub – Kowalik została nadepnięta przez rywalkę i w rezultacie z rozciętym butem oraz stopą dotarła do mety na miejscu nie dającym awansu. Mimo złożonego protestu i odwołania Polki nie zostały dopuszczone do finału stwierdzeniem, że kontakt… był minimalny i nie przeszkodził w rywalizacji. W obu sztafetach biegała nasza Justyna Święty – Ersetic, która ze względów zdrowotnych zrezygnowała ze startu indywidualnego.

W półfinale 100 m mogliśmy oglądać najszybszą Polkę Ewę Swobodę. Podopieczna Iwony Krupy uzyskała czas 11.08 i ostatecznie zajęła 12 pozycję. Do finału zabrakło Ewie zaledwie 0.12 s.

W sztafecie 4 x 100 m mogliśmy oglądać dwie nasze zawodniczki Ewę Swobodę oraz Magdalenę Stefanowicz. Niestety Polki nie przebrnęły eliminacji i zostały sklasyfikowane na 11 pozycji.

Gratulujemy oraz trzymamy kciuki za dalsze przygotowania, gdyż wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w Monachium!