Mistrzostwa Polski U23 w lekkiej atletyce

Category : Aktualności

W dniach 30-31 lipca w Poznaniu odbyły się 39. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce U23. Nasi reprezentanci wywalczyli 10 medali!

Tytuł mistrzyni Polski w biegu na 100 m wywalczyła Magdalena Stefanowicz z czasem 11.51. Na dwukrotnie dłuższym dystansie Magda zdobyła srebro w czasie nowego rekordu życiowego 23.76.

Dwa medale zdobyła również Sara Kordek. W trójskoku została wicemistrzynią kraju z wynikiem 12.78 m, tracąc do złotego medalu zaledwie 4 cm, a w skoku w dal była trzecia – 6.07 m. Brązowy medal w biegu na 800 m wywalczyła Milena Korbut, która uzyskała czas 2.08.67.

Wśród mężczyzn indywidualnie dwa razy na drugim stopniu podium stawał Maciej Wydera. Na 800 m uzyskał czas 1.49.67, a na 1500 – 3.46.98.

Trzy medale padły łupem naszych sztafet. Zarówno Panie jak i Panowie wywalczyli srebrne medale w sztafecie 4 x 100m. Panie pobiegły w składzie Magdalena Brendel, Magdalena Stefanowicz, Karolina Skibińska oraz Paulina Guzowska. Natomiast Panowie w składzie Jakub Sikorski, Jacek Majewski, Bartosz Taradaj oraz Artur Łęczycki. Złoty medal to zasługa męskiej sztafety 4 x 400 m. Adam Paździerz, Jacek Majewski, Jakub Pająk i Michał Wróbel tytuł mistrzowski zdobyli w pięknym stylu wygrywając o ponad 4 sekundy – 3.10.57.