Katarzyna Wasick Wicemistrzynią Świata!

Category : Aktualności

W dniach 13-18 grudnia w Melbourne odbyły się Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie. W Australii wystartowało 2 naszych zawodników.

Katarzyna Wasick w pierwszym starcie otarła się o finał. W rywalizacji na 100 m stylem dowolnym uplasowała się na 9 miejscu z czasem 52.40 i do finału zabrakło jej 13 setnych sekundy. W swojej koronnej konkurencji 50 m stylem dowolnym Kasia od początku pokazywała moc i z pierwszym czasem kończyła zarówno eliminacje jak i półfinały. W finale potwierdziła, że należy do ścisłej światowej czołówki i wywalczyła srebrny medal z czasem 23.55! Złoto trafiło w ręce Australijki Emmy Kckeon, która zdobyła najwięcej medali na tych mistrzostwach. Dla Kasi jest to kolejny medal wielkiej międzynarodowej imprezy w tym roku. Już w lecie podczas rywalizacji na długim basenie została wicemistrzynią Świata oraz Europy.

W Melbourne mogliśmy też oglądać zmagania Jakuba Majerskiego. W swoim najlepszym starcie na 100 m stylem motylkowym awansował do półfinału i podobnie jak Kasia zakończył rywalizację na 9 miejscu, zaledwie 7 setnych od finału – 49.86. Na dystansie dwukrotnie dłuższym Majerski poprawił rekord życiowy, a czas 1.52.45 pozwolił mu na zajęcie 14 miejsca.