67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

Category : Aktualności

W miniony weekend w Toruniu odbyły się 67. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Nasi reprezentanci wywalczyli 7 medali.

Bez niespodzianki odbył się finał biegu na 100 m kobiet. Kolejny złoty medal wywalczyła Ewa Swoboda. Tytuł mistrzowski zapewnił jej czas 7.10. Czwarta w tym biegu była Magdalena Stefanowicz, której do miejsca na podium zabrakło zaledwie 0.01s – 7.29. W eliminacjach Magda ustanowiła nowy rekord życiowy 7.26.

W skoku w dal nasze zawodniczki wywalczyły dwa medale. Magdalena Bokun ustanowiła nowy rekord życiowy 6.45 m, który dał jej srebrny medal, a Sara Kordek skokiem na odległość 6.00 m wywalczyła brązowy medal w kategorii U23.

W finale 400m brązowy medal wywalczyła Justyna Święty – Ersetic, która uzyskała czas 51.91.

Nasza męska sztafeta 4×200 m w składzie Przemysław Kozłowski, Paweł Dzida, Wiktor Cygan oraz Bartosz Taradaj zdobyła srebrny medal z czasem 1.27.24 i tym razem musiała uznać wyższość sztafety KS Stal LA Ostrów Wielkopolski.

Mistrzem Polski w kategorii U23 na 800 m został Maciej Wyderka – 1.50.18, co dało mu 4 miejsce wśród seniorów. Wicemistrzem Polski w biegu na 400 m w kategorii U23 został Michał Wróbel z czasem 48.24 – w eliminacjach rekord życiowy 47.67.