Wasick i Peda z kwalifikacjami na MŚ

Wasick i Peda z kwalifikacjami na MŚ

Category : Aktualności

W miniony weekend na lublińskiej pływalni ”Aqua” odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski na długim basenie. Była to pierwsza okazja do walki o kwalifikacje na tegoroczne imprezy międzynarodowe.

Dla Katarzyny Wasick była to właściwie formalność. Nasza Wicemistrzyni Świata wygrała 50 m stylem dowolnym z czasem 24.67s  i bez problemu wypełniła normę kwalifikacyjną na Mistrzostwa Świata w Fukuoce.

Sztuka ta udała się także Paulinie Pedzie, która dystans 100 m stylem grzbietowym przepłynęła w czasie 1.00.55, który lepszy niż minimum na Mistrzostwa Świata oraz Uniwersjadę. Oprócz tego Paulina zanotowała dwa zwycięstwa w sprintach na 50 m. W stylu grzbietowym poprawiła rekord życiowy, który od teraz wynosi 28.10s, a w stylu motylkowym 26.13s. W obu przypadkach są to czasy lepsze od minimum na Uniwersjadę w Chengdu.

Wśród Panów minimum udało się wywalczyć Kamilowi Sieradzkiemu na dystansie 100 m stylem dowolnym. Czas 49.09s daje mu kwalifikację na Uniwersjadę. Kamil zwyciężył również w rywalizacji kraulistów na dystansie 200 m – 1.50.10. Minimum do Chengdu na 100 m stylem motylkowym padło łupem Jakuba Majerskiego, który uzyskał czas 52.68 i zajął drugie miejsce. Na tym samym miejscu uplasował się na 50 m – 23.97.

W gronie najlepszych meldowali się także Paweł Juraszek, który zwyciężył na 50 m stylem dowolnym w czasie 22.57 oraz Mateusz Chowaniec, który był dwa razy drugi – na 50 m uzyskał czas 22.71, a na 100 m 49.51 i był bardzo blisko wypełnienia minimum na Uniwersjadę. Zwycięstwo na 200 m stylem zmiennym zanotowała Zuzanna Famulok – 2.19.13.

Wasick i Peda raczej mogą się już spokojnie przygotowywać do lipcowych Mistrzostw Świata w Japonii, gdyż nic nie powinno im odebrać kwalifikacji. Natomiast dla reszty pływaków kolejna szansa na walkę o minima już za miesiąc w Oświęcimiu podczas kolejnego Grand Prix.

Gratulacje!

                      Fot. Kamila Świeca