IV Memoriał Zbigniewa Czajkowskiego

Category : Aktualności

W dniach 18-19.03. w Hali AWF Katowice odbył się IV Memoriał prof. Zbigniewa Czajkowskiego w szermierce. Jest to jednocześnie III turniej z cyklu Pucharów Polski Seniorów. Pierwszego dnia na plansze wyszły Panie. W gronie 77 zawodniczek z Polski, Ukrainy i Wenezueli pierwsze miejsce zajęła Renata Knapik-Miazga z AZS AWF Kraków pokonując w finale 15:12 zawodniczkę klubu gospodarzy Martynę Swatowska-Wenglarczyk. Kolejne miejsca na podium zajęły Anna Mroszczak i Lilianna Porwoł z RMKS Rybnik. Wysokie 7 miejsce wywalczyła druga zawodniczka AZS AWF Katowice Weronika Janicka.

Drugiego dnia memoriału walczyli szpadziści. Zgłosiło się 96 zawodników z Polski, Ukrainy, Wenezueli i USA. Zwycięzcą został szpadzista z Wenezueli Francisco Limardo Gascon pokonując w finale naszego reprezentanta Mateusza Antkiewicza 15-11. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy AZS Vratislavia Maciej Szurlej i Wojciech Kolańczyk. Wysokie 9 miejsce zajął Wiktor Wałach przygotowujący się do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów, które już za 3 tygodnie.

Nagrody wręczali Pani Wice prezes ds Sportu prof. Teresa Socha i Pan Dyrektor ds organizacyjno sportowych dr Michał Skóra. Dziękujemy bardzo Magdalenie Jeziorowskiej za zorganizowanie kolejnych wspaniałych zawodów oraz Iwonie Oleszyńskiej, Piotrowi Bortelowi, Halinie Rudnickiej i Ivecie Gałce za pomoc.