W dniu 23 marca 2016 r w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala podsumowująca System Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego.

"NOWOCZESNE TRENDY W PRZYGOTOWANIU MOTORYCZNYM I FIZJOTERAPII SPORTOWEJ"

ZAPRASZAMY!

Sztafeta Polski na 5. miejscu

Norweżki biegnące w składzie Heidi Weng, Therese Johaug, Astrid Jacobsen i Marit Bjoergen zdobyły złoty medal w rywalizacji sztafet 4x5 km podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun. Srebro wywalczyły Szwedki, a brąz Finki. Polska sztafeta – Kornelia Kubińska, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec – uplasowała się na piątej pozycji.

Kolejną konkurencją mistrzostw świata w biegach narciarskich w szwedzkim Falun była sztafeta kobiet 4x5 km. Po pierwszej zmianie pokonywanej stylem klasycznym na czele były Finki i Norweżki. Aino-Kaisa Saarinen i Heidi Weng wypracowały 12 sekund przewagi nad szwedzką sztafetą, w której na pierwszym odcinku biegła Sofia Bleckur. Dobrze pobiegła Kornelia Kubińska. Pierwsza z Polek przyprowadziła naszą sztafetę na piątej pozycji, tracąc do liderek 41 sekund.

Na drugiej zmianie w naszym zespole biegła liderka naszej kadry – Justyna Kowalczyk. Pięciokrotna medalistka olimpijska już na pierwszej pętli dogoniła Rosjankę Alewtinę Tanyginę, ale nie niwelowała różnicy do prowadzących sztafet. Na drugim kółku zaatakowała Therese Johaug, która łatwo zostawiła Kerttu Niskanen. Finka wyraźnie osłabła, co wykorzystała Charlotte Kalla. Świeżo upieczona mistrzyni świata na dystansie 10 km stylem dowolnym wyprzedziła Finkę i ruszyła w pościg za Johaug. Już na stadionie Kalla dopięła swego i na trzecią zmianę Norweżki i Szwedki ruszyły razem. 16 sekund do tej dwójki traciły Finki, a czwarte miejsce w połowie rywalizacji zajmowały biało-czerwone, tracąc do prowadzących sztafet nieco ponad minutę.

Pierwszy odcinek w stylu dowolnym fatalnie rozpoczął się dla Marii Rydqvist. Szwedka upadła na jednym z zakrętów, przez co straciła dystans do Astrid Jacobsen. Świetnie dysponowana Norweżka systematycznie powiększała przewagę i w strefie zmian pojawiła się 18 sekund przed Rydqvist oraz Riittą-Lisą Roponen, która dogoniła Szwedkę. Biegnąca w polskiej sztafecie Ewelina Marcisz zdołała utrzymać czwartą pozycję, chociaż z 40-sekundowej przewagi nad Amerykankami i Niemkami zostało Polkom tylko kilka sekund.

Marit Bjoergen nie miała problemów z utrzymaniem prowadzenia, pieczętując zwycięstwo obrończyń tytułu. Można powiedzieć, że w ten sposób Norweżki zrehabilitowały się za fatalny występ w biegu na 10 km stylem dowolnym. Tymczasem za plecami Bjoergen walkę o srebrny medal stoczyły Stina Nilsson i Krista Parmakoski. Lepsza na finiszu okazała się Szwedka i to reprezentantki gospodarzy mogły cieszyć się ze srebra.

Sylwia Jaśkowiec przyprowadziła polską sztafetę na wysokiej piątej pozycji. Polka na ostatnich metrach nieznacznie przegrała z Amerykanką Jessicą Diggins, ale za to odparła atak Niemki Nicole Fessel.

Justyna Święty Mistrzynią !

Zawodniczka AZS AWF Katowice, Justyna Święty zdobyła złoty medal na 400m podczas Halowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Toruniu !

Nasza zawodniczka uzyskała czas 52.51, druga była Małgorzata Hołub z Bałtyku Koszalin z czasem 52.92, a najniższy stopień podium uzyskała Ewelina Ptak ze Śląska Wrocław z czasem 54.13.

Serdecznie gratulujemy naszej zawodniczce !

Sztafeta AZS AWF najszybsza

Podczas rozgrywanych 59. Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Toruniu sztafeta 4x200m Pan w składzie Justyna Święty, Monika Szczęsna, Tina Matusińska oraz Katarzyna Kopyto zdobyła złoty medal !

Nasze zawodniczki uzyskały czas 1:38.01, wyprzedzając na mecie zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk (1:39.69) oraz SKLA Sopot (1:39.97).