O nas

KS AZS AWF Katowice powstał 8 marca 1971 roku i aktualnie obchodzi zaszczytny Jubileusz 40-lecia działalności. Obecnie nasz klub prowadzi szkolenie w 16 sekcjach wyczynowych i jest zdecydowanie największym klubem sportowym na Śląsku oraz  jednym z największych w Polsce.

Barwy naszego klubu już od 8 lat reprezentuje jedna z najlepszych narciarek biegowych na świecie Justyna Kowalczyk – zdobywczyni 4 medali olimpijskich, 3 – krotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i multimedalistka mistrzostw świata. Ponadto do czołowych postaci klubu należy zaliczyć Tomasza Sikorę – najwybitniejszego polskiego biathlonistę w historii, Paulinę Ligocką – medalistkę mistrzostw świata w snowboardzie i wielu  innych znakomitych zawodników.

Od kilkunastu lat KS AZS AWF Katowice wraz z Uczelnią postawili na rozwój sportów zimowych czego wyrazem jest powołanie w ostatnim czasie kolejnych sekcji: łyżwiarstwa figurowego, saneczkarstwa a nawet bobslejów! Wszystkie te działania są możliwe dzięki stworzeniu najlepszego i najbardziej przyjaznego systemu studiowania dla studentów – sportowców tzw. IPSPN (Indywidualne Plany Studiów i Programy Nauczania), który przyciąga do naszej Uczelni oraz do naszego klubu coraz więcej sportowców, którzy w innych miejscach w Polsce nie znajdują takich możliwości rozwojowych jak u nas. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że na ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver naszą Uczelnię i klub reprezentowało 20 zawodników. A należy dodać, że polska reprezentacja olimpijska liczyła
45 osób…

Nasz klub odnosi również wielkie sukcesy w rywalizacji dzieci i młodzieży. Od 4 lat w klasyfikacji generalnej niezmiennie plasujemy się na miejscu medalowym na ponad 3000 sklasyfikowanych klubów z całej Polski.