Olimpijczycy

Na przestrzeni wielu lat barwy AZS AWF Katowice reprezentowali i jeszcze reprezentują wielokrotni olimpijczycy

Gębala Katarzyna Narciarstwo klasyczne biegi Nagano’98
Krężelok Janusz Narciarstwo klasyczne biegi Nagano’98, Salt Lake City 2002, Turyn 2006, Vancouver 2010
Surdyka Eliza Narciarstwo klasyczne biegi Nagano’98
Myśliwiec Andrzej Hokej na trawie Moskwa’80
Wolnicka-Szewczyk Barbara Szermierka floret Barcelona’92- w barwach AZS AWF Gdańsk, Sydney 2000
Radecka Zuzanna Lekka atletyka Sydney 2000, Ateny 2004
Mehlich Krzysztof Lekka atletyka Atlanta 1996
Kuciński Benjamin Lekka atletyka Ateny 2004
Korzeniowska Sylwia Lekka atletyka Ateny 2004
Skowronek Ryszard Lekka atletyka Monachium’72 -w barwach AZS Śląsk Katowice Montreal’76
Korzeniowski Robert Lekka atletyka Atlanta’96, Sydney 2000, Ateny 2004 - w barwach Wawelu Kraków
Twardowski Ryszard Hokej na trawie Monachium’72
Wrona Aleksander Hokej na trawie Monachium’72
Horwat Henryk Hokej na trawie Moskwa’80
Bandach Leszek Szermierka floret Seul’88- w barwach GKS Katowice
Grzywa Magdalena Biathlon Turyn 2006
Bodziana Grzegorz Biathlon Turyn 2006
Piecha Michał Biathlon Turyn 2006
Pałka Krystyna Biathlon Turyn 2006, Vancouver 2010
Kowalczyk Justyna Narciarstwo klasyczne biegi Turyn 2006, Vanvouver 2010
Kreczmer Maciej Narciarstwo klasyczne biegi Turyn 2006
Kałwa Michał Narciarstwo alpejskie Turyn 2006
Isielonis Blanka Snowboard Turyn 2006
Fedaczyński Rafał Lekka atletyka Pekin 2008
Koniusz Marcin Szermierka szabla Pekin 2008
Sikora Tomasz Biathlon Vancouver 2010
Nowakowska Weronika Biathlon Vancouver 2010
Jaśkowiec Sylwia Narciarstwo klasyczne biegi Vancouver 2010
Fedaczyński Rafał Lekka atletyka Londyn 2012
Tomala Dawid Lekka atletyka Londyn 2012
Święty Justyna Lekka atletyka Londyn 2012
Pietrzak Michał Lekka atletyka Londyn 2012
Wilk Katarzyna Pływanie Londyn 2012
Skrodzki Adam Szermierka Londyn 2012                                                                                                                                               Dygacz Agnieszka Lekka atletyka Londyn 2012 

 

NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH W SOCHI REPREZENTOWALI NAS:

- Biathlon: Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska, Paulina Bobak, Monika Hojnisz, Rafał Lepel

- Biegi Narciarskie: Justyna Kowalczyk, Kornelia Kubińska,

- Saneczkarstwo: Maciej Kurowski, Patryk Poręba, Karol Mikrut,

- Bobslej: Dawid Kupczyk, Marcin Niewiara, Paweł Mróz, Dawid Zalewski, Michał Kasperowicz

- Narciarstwo Alpejskie: Maciej Bydliński, Karolina Chrapek

- Narciarstwo Dowolne: Karolina Riemen Żerebrecka

- Snowboard: Michał Ligocki, Mateusz Ligocki, Maciej Jodko

- Łyżwiarstwo Szybkie: Sebastian Druszkiewicz