Sukces kolarski Elżbiety Figury

ela3.jpg

Władze Polskiego Związku Kolarskiego podczas gali zwieńczającej tegoroczny sezon uhonorowały najlepszych polskich kolarzy 2016 roku. W tym zaszczytnym gronie wyróżniona została zawodniczka KS AZS AWF Katowice Born2Bike Elżbieta Figura.

Nasza multimedalistka w sezonie 2016 zdobyła w zjeździe (DownHill):
- Mistrzostwo Polski
- Puchar Polski
- 6 miejsce Mistrzostw Europy

Elżbieta Figura:

„Mistrzostwa Polski DH w tym roku odbyły się na Czarnej Górze - jest to jedna z moich ulubionych tras. Trasa bardzo szybka, pełna kamieni i korzeni, przez co na treningach złapałem kilka kapci. Mimo to jeździło się mi super i czułam, że jest optymalnie szybko. W końcu przyszedł dzień startu. W porannych eliminacjach wykręciłam super czas co dawało mi 1 pozycje i przewagę 5 sekund. Przejazd nie był do końca czysty dlatego wiedziałam, że mam jeszcze zapas możliwości na finał. Podczas finału nie obyło się bez kilku drobnych błędów ale na tyle małych, że udało się jeszcze powiększyć przewagę nad drugą zawodniczką. Przewaga aż 8 sekund pozwoliła mi objąć 1 miejsce oraz odebrać mistrzowską koszulkę z polskim orłem.”

ela5.jpg

"Mistrzostwa Europy DH w tym roku zorganizowano w Wiśle. Trasa bardzo sucha i niebezpieczna. Ratownicy medyczni mieli pełne ręce roboty, przez złamania 3 dziewczyny odpadły z rywalizacji. Na treningach jeździło mi się całkiem dobrze oraz obyło się bez poważnych upadków. W dniu zawodów podczas eliminacji jechałam z rezerwą, przede wszystkim z zamiarem bezpiecznego dotarcia do mety, bez szaleństw co dało mi 6 pozycję. W finałach postanowiłam pojechać na maxa. Chyba jednak nieco za szybko przez co wypadałam ze swojej linii i 3 razy było bardzo blisko do upadku. Wybiło mnie to z rytmu przez co straciłam cenne sekundy. Efektem było 6 miejsce z minimalna stratą do 5. Minimalna strata oraz wielki niedosyt. Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej.”

ela4.jpg

ela2.jpg

ela6.jpg

Elżbiecie oraz jej menadżerowi/trenerowi dr Grzegorzowi Mikrutowi życzymy dalszych sukcesów na arenach kolarskich.

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Marcinkowska Monika, Kosek Sławomir