Ewa Swoboda w barwach AZS AWF Katowice!

635911270655566942.jpg

Ewa Swoboda już od tego sezonu będzie reprezentować AZS AWF Katowice. Wcześniej reprezentowała barwy UKS Czwórka Żory. Razem z nią przeniosła się do naszego klubu także jej trenerka Iwona Krupa! 

Rekordzistka świata na 60 m, wicemistrzyni świata juniorek na 100 m, rekordzistka Polski juniorek, olimpijka. To wszystko Ewa osiągnęła zaledwie w ciągu tego roku, dlatego bez wątpienia będzie silną podporą w budowaniu sekcji lekkiej atletyki, na której rozwój stawiają władze uczelni oraz klubu.

„Lekkoatletyka była przez wiele lat wiodącą dyscypliną sportu u nas. Chcemy rozpocząć tę nowa erę jakością. Sukcesów nie da się osiągnąć bez utalentowanych zawodników, kadry trenerskiej i odpowiedniej infrastruktury” – tłumaczył rektor Adam Zając na konferencji prasowej podczas której został ogłoszony transfer Swobody

Ewa podkreślała, że bardzo ważną rzeczą dla niej było to, że będzie mogła dalej trenować ze swoją trenerką.

"Jest blisko od domu, są dobre warunki tutaj, mili ludzie, no i najważniejsze jest dla mnie to, że będę z trenerką bo na przykład jakbym pojechała do Warszawy to bym musiała szukać innego trenera a tego nie chce..."

Celem w nadchodzącym sezonie będą  Mistrzostwa Polski i 2 imprezy międzynarodowe.

"Myślę, że Mistrzostwa Polski Seniorów, Halowe Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w Londynie.

Profesor Adam Zając poinformował także, że we współpracy z samorządem Katowic chce wybudować stadion lekkoatletyczny z 8 torową bieżnią oraz halą pod trybunami. Obiekt miałby powstać do 2019 roku. Rektor ujawnił także ambitny cel jaki władze klubu i uczelni postawiły stawiając na rozwój lekkiej atletyki.

"Nasze ambicje są takie, aby do Tokio (Letnie Igrzyska Olimpisjkie 2020) z naszego klubu, uczelni, pojechało przynajmniej pięciu, sześciu lekkoatletów."

 

Wizualizację stadionu można zobaczyć poniżej:

http://katowice24.info/w-katowicach-powstanie-kolejny-stadion-wizualizacja/

 

Witamy Ewę oraz jej trenerkę w klubie i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

swobodanowak.jpg

Ewa z dyrektorem klubu dr Krzysztofem Nowakiem

 

 

 

 

Zdjęcie1: http://www.przegladsportowy.pl/m/Repozytorium.Podglad.aspx/-860/-460/przegladsportowy/635911270655566942.jpg