Świetne Mistrzostwa Polski Łyżwiarzy

W dniach 15-18 grudnia w Warszawie odbyły się 31 Mistrzostwa Polski na dystansach, gdzie świetnie zaprezentowali się nasi łyżwiarze!

W biegu na 500 m kobiet wśród młodzieżowców całe podium zdobyły nasze reprezentantki. Najszybsza okazała się Andżelika Wójcik, której łączny czas dwóch biegów wyniósł 83.230. Srebrny medal trafił do Aleksandry Kapruziak (83.610), a brąz do Urszuly Włodarczyk (85.750).

Nasze dziewczyny nie dały szans rywalkom w biegu drużynowym zajmując pierwsze dwa miejsca. Złoty medal team1 w składzie Magdalena Czyszczoń, Angelika Fudalej i Katarzyna Woźniak zdobył z czasem 3:17.68, a srebro team2 (Aleksandra Kapruziak, Urszula Włodarczyk, Andżelika Wójcik) uzyskując 3:27.12.

Katarzyna Woźniak wygrała wyścig na 3000 m z wynikiem 4:19.22. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła Katarzyna Bachleda-Curuś (4:21.42). Wśród młodzieżowców ponownie całe podium należało do naszych reprezentantek. Złoto wywalczyła Magdalena Czyszczoń z rezultatem 4:22.40, srebro Urszula Włodarczyk (4:36.07), a brąz trafił do Andżeliki Wójcik (4:49.03).

W biegu na 5000 m trzecie miejsce w klasyfikacji młodzieżowców zajął Michał Ostaszewski uzyskując czas 7:17.25. Jedną pozycję wyżej i srebrny medal Michał wywalczył w konkurencji 10000 m z wynikiem 15:17.48.

W konkurencji 1000 m brąz zdobyła Katarzyna Bachleda-Curuś z wynikiem 1:22.25. W młodzieżowcach pierwsze miejsce zajęła Andżelika Wójcik (1:24.90), drugie Aleksandra Kapruziak (1:25.72), a trzecie Urszula Włodarczyk (1:26.15).

W biegu na 5000 m nasze reprezentantki nie dały nikomu szans zajmując całe podium w klasyfikacji seniorów jak i młodzieżowców! Złoty medal w obu klasyfikacjach zdobyła Magdalena Czyszczoń uzyskując czas 7:34.73, drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Woźniak z wynikiem 7:42.91, a trzecie Katarzyna Bachleda-Curuś (7:50.46). Wśród młodzieżowców srebro trafiło do Urszuly Włodarczyk, a brąz do Andżeliki Wójcik.

Katarzyna Bachleda-Curuś zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 m z czasem 2:08.46. Magdalena Czyszczoń wygrała w klasyfikacji młodzieżowej z czasem 2:12.62, Andżelika Wójcik była druga (2:13.57), a trzecia Aleksandra Kapruziak (2:14.50).

Wśród mężczyzn złoty medal na 1500 m wywalczył Konrad Niedźwiecki uzyskując czas 1:52.53.

W wieloboju wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Woźniak, druga była Katarzyna Bachleda-Curuś, a trzecia Magdalena Czyszczoń.

W punktacji klubowej nasi łyżwiarze zajęli drugie miejsce zdobywając 173.00 pkt, tuż za GKS Stoczniowiec Gdańsk(173.50 pkt).

Po Mistrzostwach Polski wyłoniona została reprezentacja na Mistrzostwa Europy, które odbędą sie w Heerenveen od 6-8 stycznia 2017r. W kadrze znalazło się 4 naszych zawodników: Katarzyna Woźniak, Katarzyna Bachleda-Curuś, Andżelika Wójcik oraz Konrad Niedźwiecki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za udane starty na ME!