Osiągnięcia

W miniony weekend w Toruniu odbyły się 64. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Nasi zawodnicy wywalczyli w sumie 14 medali!

Największą gwiazdą była Justyna Święty – Ersetic, która zdobyła aż 3 złote medale! Najpierw Justyna zwyciężyła w sprincie na 200 m z czasem 23.64 (PB), a kilkanaście minut później zdobyła złoto na swoim koronnym dystansie 400 m – 53.09. Na koniec dołożyła złoty medal w sztafecie 4×200 m, w składzie której pobiegły również Magdalena Stefanowicz, Paulina Guzowska oraz Adrianna Janowicz. Dziewczyny uzyskały czas 1:36.08, który jest nowym rekordem Polski!

Srebrny medal w sprincie na 60 m zdobył Karol Kwiatkowski z czasem 6.75. Dwa medale zdobyli nasi zawodnicy na dystansie 3000 m. Srebro zdobył Bartosz Jarczok – 8:20.71 (co również dało mu pierwsze miejsce w kategorii U23), a brąz trafił do Szymona Topolnickiego – 8:21.36. W pchnięciu kulą trzecie miejsce zajął Jakub Szyszkowski – 20.07.

W kategorii U23 złoty medal na 60 m wywalczyła Magdalena Stefanowicz z czasem 7.44. Srebro również w kategorii U23 ale na 400 m zdobyła Karolina Łozowska – 54.74. Natomiast Anna Szyjka była 2 na dystansie 3000 m z wynikiem 10:20.47 oraz dołożyła brąz na 1500 m – 4:38.15. W trójskoku srebrny krążek wywalczyła Natalia Mach (12.41), jednocześnie było to 3 miejsce w kategorii Open.

Osiem medali (3-2-3) pozwoliły na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji medalowej, tuż za CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Gratulacje!

____________________________________________________________________________________________________________________

W dniach 12-23 lutego w Anterselvie odbyły się Mistrzostwa Świata w biathlonie.

Najlepiej spisała się Monika Hojnisz – Steręga, która dwa razy była bardzo blisko podium! W biegu indywidualnym była liderką jeszcze przed ostatnim strzelaniem, niestety dwa pudła pozbawiły ją prowadzenia i finiszowała na 6 miejscu. Jest to najlepszy wynik w historii startów Polek w tej konkurencji! Wiele emocji Monika zapewniła nam także w biegu masowym. Od startu bardzo dobrze biegła i świetnie strzelała meldując się na każdym pomiarze czasu w czołówce. Aż do samego końca toczyła walkę o medal, ostatecznie była czwarta, tracąc zaledwie 3 sekundy do Norweżki Oeberg.

Niezły występ zaliczyła też Polska sztafeta w składzie Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (AZS AWF Katowice) oraz Magdalena Gwizdoń. Polki od początku narzuciły dobre tempo i niemal bezbłędnie strzelały. Po pierwszej zmianie były 4, następnie Hojnisz i Żuk wyprowadził sztafetę na 1 miejsce. Niestety kończąca Gwizdoń nie była w stanie utrzymać przewagi i dotarła do mety na 7 miejscu. Start biało-czerwonych zakończył się wiec tak samo jak podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

Gratulacje!                                                              ___________________________________________________________________________________________________________________

Nasza reprezentantka Angelika Wójcik wywalczyła brązowy medal w sprincie drużynowym podczas Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City. Polki biegły w składzie Wójcik, Kaja Ziomek, Natalia Czerwonka (1.25,38) i o 1,5 sekundy wyprzedziły Chinki. Złoto wywalczyły Holenderki, a srebro Rosjanki.

Gratulacje!                                                               

___________________________________________________________________________________________________________________

W miniony weekend rewelacyjnie sezon halowy rozpoczęła Justyna Święty – Ersetic. Podopieczna trenera Matusińskiego poprawiła o ponad cztery dziesiąte sekundy własny rekord kraju podczas Copernicus Cup w Toruniu. Od teraz wynosi on 51,37.

Gratulacje!                                                 

___________________________________________________________________________________________________________________

W amerykańskiej gazecie „Track&Field News” pojawiły się listy najlepszych lekkoatletów dekady. Najważniejsze wyróżnienie – lekkoatletka dekady – otrzymała Anita Włodarczyk! W latach 2010-2019 Anita wywalczyła dwukrotnie złoto Igrzysk Olimpijskich, trzykrotnie Mistrzostwo Świata oraz czterokrotnie Mistrzostwo Europy.

Gratulacje!