Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Category : Aktualności

W dniach 24-26 czerwca w Poznaniu odbyły się 97. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Nasi zawodnicy zdobyli 13 medali.

Wielkie emocje zapewnił nam Paweł Fajdek w konkursie rzutu młotem. Do ostatniej kolejki zajmował 2 miejsce, o centymetry przegrywając z Wojciechem Nowickim. Ostatni rzut pokazał światową klasę naszego zawodnika – Fajdek posłał młot na odległość 82.82 m i wywalczył złoty medal! O powrót do najwyższej formy nadal walczy Anita Włodarczyk. W sobotnim konkursie uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie 74.06 m, co pozwoliło jej na zajęcie 2 miejsca.

Drugi złoty medal dla naszego klubu wywalczyli Panowie w sztafecie 4 x 100 m, w składzie Jacek Majewski, Karol Kwiatkowski, Przemysław Kozłowski i Przemysław Słowikowski – 39.93. Słowikowski wcześniej wywalczył srebro w biegu indywidualnym z czasem 10.32.

O powrót do najwyższej formy po chorobie walczy też Justyna Święty – Ersetic i jest na całkiem dobrej drodze. W finale biegu na 400 m uzyskała czas 51.52, co dało jej srebrny medal! Wśród mężczyzn brąz zdobył Karol Zalewski z wynikiem 46.12.

Dwa medale wywalczyła Paulina Guzowska. Najpierw w biegu na 100 m zdobyła brąz – 11.36. Następnie na 200 m wywalczyła srebro – 23.41. Oba wyniki są nowymi rekordami życiowymi Pauliny.

Kolejne srebro i rekord życiowy wywalczyła Julia Korzuch w biegu na 400 m przez płotki uzyskując czas 57.12. W skoku w dal drugi był Tomasz Jaszczuk z wynikiem 7.71. Również drugie miejsce wywalczył Jakub Szyszkowski, który pchnął kulę na odległość równych 20 m.

Brązowy medal w biegu na 800 m zdobyła Joanna Jóźwik z czasem 2.00.73. A na zakończenie mistrzostw trzecie miejsce wywalczyli panowie w sztafecie 4 x 400 m w składzie Adam Paździerz, Jakub Pająk, Przemysław Kozłowski oraz Jacek Majewski – 3.11.17.

Nasi zawodnicy wywalczyli najwięcej medali bo aż 13 ale tylko dwa złote, co uplasowało AZS AWF Katowice na 6 miejscu w klasyfikacji medalowej. Natomiast w klasyfikacji punktowej odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo gromadząc 676 punktów.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!