Potrójnie złota Hojnisz-Staręga

Potrójnie złota Hojnisz-Staręga

Category : Aktualności

W dniach 1-4 lipca w Czarnym Borze odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Nasza zawodniczka Monika Hojnisz – Staręga nie dała szans rywalkom! A w sumie nasze zawodniczki wywalczyły 5 medali.

Pierwszego dnia odbył się bieg indywidualny na dystansie 7 km. Monika pokazała siłę w biegu, jej czas był lepszy od drugiej najszybszej Kamili Żuk o ponad pół minuty! Na mecie przewaga nad drugą zawodniczką wynosiła aż 01,23 min! Żuk mimo świetnego biegu zajęła dopiero 10 lokatę – zaliczyła aż 8 karnych rund.

Duże większe emocje zapewniła rywalizacja w sprincie. Tutaj obie nasze zawodniczki pomyliły się tylko raz. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła Hojnisz – Staręga, wygrywając z Żuk o 10 sekund.

Ostatniego dnia Monika Hojnisz – Staręga dorzuciła trzecie złoto na tych Mistrzostwach – tym razem wygrała w biegu masowym. A w sumie był to już jej 19 tytuł Mistrzowski! Brąz wywalczyła Natalia Tomaszewska.

Gratulacje!