Katarzyna Wasick medalistką Mistrzostw Świata!

Katarzyna Wasick medalistką Mistrzostw Świata!

Category : Aktualności

W dniach 16-21 grudnia w Abu Dhabi odbywały się Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników.

Niesamowite emocje przysporzyły nam wyścigi Katarzyny Wasick, która pokazała, że należy do ścisłej światowej czołówki! W rywalizacji kraulistek na dystansie 100 m awansowała do finału, w którym po zaciętej rywalizacji zajęła 4 miejsce z czasem 51,71, tracąc do medalu zaledwie 7 setnych sekundy! Następnie w swojej koronnej konkurencji 50 m stylem dowolnym Kasia wywalczyła swój pierwszy medal w karierze na imprezie tej rangi! W finale uzyskała czas 23.40 i zajęła 3 miejsce, przegrywając jedynie z aktualną rekordzistką Świata Holenderką Ranomi Kromowidjojo oraz rekordzistką Mistrzostw Świata Sarą Sjoestroem!

Bardzo dobrze spisał się także Jakub Majerski. W półfinale 100 m stylem motylkowym poprawił rekord życiowy, który wynosi teraz 49.65. W finale było odrobinę wolniej – 49.89, co pozwoliło mu na zajęcie 8 miejsca.

W Abu Dhabi mogliśmy także oglądać Pawła Juraszka, który rywalizację na 50 m stylem dowolnym zakończył na 21 miejscu z czasem 21.68.

W finale 4 x 50 m stylem zmiennym na 6 miejscu znalazła się Polska sztafeta, w której wystartowali Jakub Majerski oraz Paweł Juraszek.

Ciekawostką jest, że nasza klubowa sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym mix z Mistrzostw Polski, która popłynęła w składzie Paweł Juraszek, Piotr Ludwiczak, Paulina Peda oraz Katarzyna Wasick awansowałaby do finału tegorocznych Mistrzostw Świata!

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów Jakuba Karpińskiego i Roberta Wilka.