Mistrzostwa Świata w pływaniu – podsumowanie

Category : Aktualności

Mistrzostwa Świata w pływaniu na długim basenie przyniosły nam wiele emocji. A wszystko dzięki naszym zawodnikom, którzy stanowili aż połowę kadry Polski.

Niekwestionowaną gwiazdą mistrzostw była Katarzyna Wasick, która zapisała się na kartach historii polskiego pływania. W swojej koronnej konkurencji 50 m stylem dowolnym w półfinale poprawiła własny rekord kraju uzyskując czas 24.11. W finale popłynęła minimalnie wolniej ale czas 24.18 dał jej tytuł wicemistrzyni świata! Kasia jest drugą Polką po Otylii Jędrzejczak, która wywalczyła medal na Mistrzostwach Świata na długim basenie!

W finale 100 m stylem motylkowym mogliśmy oglądać Jakuba Majerskiego. Najlepszy polski delfinista popłynął wolniej od rekordu życiowego ale czas 51.35 pozwolił mu ostatecznie zająć 7 miejsce.

Po perypetiach związanych z testem na covid, którego wynik był niejednoznaczny Paulina Peda doleciała do kadry kilka dni później. W swoim debiucie na imprezie tej rangi Paulina awansowała do dwóch półfinałów. Na 50 m stylem grzbietowym zajęła 14 miejsce z nowym rekordem życiowym 28.11, a na 100 m tym stylem była 15 – 1.00.88.

W półfinałach mogliśmy również oglądać dwóch naszych panów. Tomasz Polewka zajął 16 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 25.28, a Paweł Juraszek był 14 na 50 m dowolnym – 22.01.

Na Mistrzostwach Świata swój debiut zaliczył także Paweł Smoliński, który na dystansie 50 m stylem motylkowym zajął 31 miejsce uzyskując czas 23.78.