Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Category : Aktualności

Świetny występ zaliczyli nasi lekkoatleci na 63 Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w miniony weekend w Toruniu.

Swoją dominację pokazała liderka światowych tabel na 60 m Ewa Swoboda, która bez problemu wywalczyła złoty medal z czasem 7.15 i tym samym otworzyła worek z medalami. Złoto w świetnym stylu zdobył także Karol Zalewski w biegu na 400 m uzyskując czas 46.84. Kolejny złoty medal dorzucił Tomasz Jaszczuk w skoku w dal z najlepszym wynikiem w tym sezonie 7.93.

Wicemistrzostwo Polski po pięknej walce na finiszu zdobyła Justyna Święty-Ersetic na 400 m – 52.16. Bardzo dobry występ zaliczyła jedna z naszych najmłodszych zawodniczek Magdalena Stefanowicz, która jeszcze nie skończyła 19 lat, a już zdobyła brązowy medal wśród seniorek na dystansie 200 m (24.26). Również trzecie miejsce zajął Artur Brzozowski w chodzie na 5 km uzyskując czas 19.44.57. Brązowy medal dorzucił jeszcze Jakub Szyszkowski w pchnięciu kulą z wynikiem 20.23.

Nie zawiodły nasze sztafety 4×200 m. Obie drużyny zdecydowanie zwyciężyły okraszając złote medale nowymi klubowymi rekordami kraju. Panie pobiegły w składzie Justyna Święty-Ersetic, Magdalena Stefanowicz, Natalia Węglarz oraz Karolina Łozowska i uzyskały czas 1.36.65. Natomiast mężczyźni pobiegli w składzie Karol Zalewski, Przemysław Słowikowski, Paweł Dzida oraz Karol Kwiatkowski. Panowie wyprzedzili drugą na mecie drużynę OŚ AZS Poznań o ponad 1,5 sekundy! Warto dodać, że czas, który uzyskali – 1.26.11 jest zaledwie o 3 setne sekundy gorszy od reprezentacyjnego rekordu Polski!

W sumie nasi reprezentanci wywalczyli 9 medali – 5 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe – dzięki czemu KS AZS AWF Katowice zajął 1 miejsce w klasyfikacji medalowej.