96. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

96. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Category : Aktualności

W miniony weekend odbyły się 96. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce! Nasi zawodnicy przywieźli z Włocławka aż 12 medali!

Kolejny rok z rzędu tryumfowała nasza najlepsza sprinterka. Ewa Swoboda zdobyła złoty medal w biegu na 100 m osiągając czas 11.52.

Jak zwykle niezawodna okazała się Justyna Święty-Ersetic, która zwyciężyła w biegu na 400 m, z czasem 51.44! Podium dopełniły Iga Baumgart – Witan i Małgorzata Hołub – Kowalik.

Po roku złoty medal znowu zdobył Karol Zalewski w biegu na 400 m uzyskując czas 46.35!

Złoty medal po pasjonującym finiszu wywalczyła także Joanna Jóźwik! Na ostatniej prostej biegu na 800 m Asia zaatakowała z 4 pozycji i wpadła na metę z czasem 2.04.52, wyprzedzając Angelikę Cichocką o 12 setnych!

Świetnie spisały się nasze dziewczęta w sztafecie 4 x 100 m. Paulina Guzowska, Magdalena Stefanowicz, Natalia Węglarz i Ewa Swoboda uzyskały czas 44.79, zostawiając daleko w tyle drużyny RLTL ZTE Radom oraz AZS AWF Warszawa.

O włos od złota była nasza kobieca sztafeta 4 x 400 m. Dziewczyny pobiegły w składzie Adrianna Janowicz, Joanna Jóźwik, Julia Korzuch oraz Justyna Święty. Święty odebrała pałeczkę ze sporą stratą do Natalii Kaczmarek z AZS AWF Wrocław, jednak udało jej się ją w całości odrobić i zaatakować na ostatniej prostej. Po pasjonującym finiszu to jednak Wrocławianki cieszyły się ze złotego medalu, wygrywając o zaledwie 2 setne sekundy!

Srebrny medal zdobył także Przemysław Słowikowski. Nasz sprinter uzyskał czas 10.56 i zajął ex aequo drugie miejsce z Dominikiem Kopciem. Złoty medal o 5 setnych wywalczył Remigiusz Olszewski.

Drugi na mecie zameldował się Szymon Topolnicki w biegu na 3000 m z przeszkodami – 9.00.61.

Kolejny krążek dorzucił Jakub Szyszkowski w pchnięciu kulą. Po bardzo ciekawym konkursie w ciężkich warunkach, Jakub w ostatniej próbie przerzucił Konrada Bukowieckiego i pchnięciem na odległość 20.49 zdobył srebrny medal.

Pierwszy medal w barwach AZS AWF Katowice zdobył Paweł Fajdek. Posyłając młot na odległość 78.61 Fajdek wywalczył srebro.

Brązowy medal zdobyła Julia Korzuch w biegu na 400 m przez płotki z czasem 58.12. Kolejny brąz dołożyła Patrycja Kapała na 3000 m z przeszkodami z wynikiem 10.11.51.

Dwanaście medali(5-5-2) pozwoliło KS AZS AWF Katowice na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji medalowej. Pierwsze miejsce wywalczył KS Podlasie Białystok (6-2-0), a trzecie AZS UMCS Lublin (4-4-2). W klasyfikacji punktowej również uplasowaliśmy się na drugim miejscu gromadząc 624 punkty.

Gratulacje!