XXXII Memoriał Marka Petrusewicza

Category : Aktualności , Wydarzenia

W dniach 11-12 listopada we Wrocławiu odbył się XXXII Memoriał Marka Petrusewicza. Nasi pływacy kolejny raz świetnie się zaprezentowali zdobywając medale i bijąc rekordy zawodów!

Dwa rekordy memoriału i 3 medale to łup Pauliny Pedy, która w tym wyjątkowo długim dla niej sezonie nie przestaje zaskakiwać. Na dystansie 100 m stylem motylkowym wywalczyła złoty medal poprawiając rekord życiowy, po raz pierwszy łamiąc barierę 58 sekund – 57.97 to także nowy rekord memoriału. Podobnie było na dystansie 100 m stylem grzbietowym, gdzie Paulina odniosła zwycięstwo z najlepszym wynikiem w historii zawodów – 57.82. Na koniec dorzuciła srebrny medal w rywalizacji na 50 m stylem grzbietowym z czasem 27.13.

W konkurencji 100 m stylem motylkowym bezkonkurencyjny był nasz brązowy medalista mistrzostw Europy Jakub Majerski, który poprawił rekord Memoriału i od teraz wynosi on 50.38. Na dystansie 50 m motylkiem po bardzo zaciętej walce, o jedną setną wyprzedził Oskara Sawickiego z Warszawskich Bielan i sięgnął po drugie złoto (23.20).

Do wysokiej formy wrócił Tomasz Polewka, który wywalczył dwa złote medale. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym po 6 latach poprawił rekord życiowy, który aktualnie wynosi 50.54 i jest również rekordem zawodów. Rywalizację na 50m grzbietem wygrał z czasem 23.26.

Kolejny rekord memoriału padł za sprawą Pawła Juraszka, który zwyciężył na 50 m stylem dowolnym z czasem 21.16.

Aż czterokrotnie na podium stawał Paweł Smoliński. Na dystansie 100 m stylem zmiennym stoczył zacięty pojedynek z reprezentantem Wielkiej Brytanii Joe Litchfieldem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Brytyjczyk dotykając ściany szybciej o 7 setnych sekundy, 53.13 – 53.20. Paweł wywalczył jeszcze 3 brązowe medale, wszystkie w rywalizacji sprinterów na 50 m. Stylem dowolnym uzyskał czas 21.81, motylkowym 23.15, a grzbietowym 24.12.

W rywalizacji juniorek złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym wywalczyła Kinga Kempa z czasem 28.75.