Mistrzostwa Europy w triathlonie

Category : Aktualności

W miniony weekend w Munich odbyły się Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie olimpijskim, czyli 1.5 km pływania, 40 km na rowerze i 10 km biegu.

Mimo problemów zdrowotnych w tym sezonie bardzo dobry występ zaliczyła Paulina Klimas. Po całkiem niezłym pływaniu, które kończyła w drugiej grupie nadrobiła straty na rowerze i dojechała do prowadzącej grupy. Wszystko rozstrzygnęło się podczas biegu, a Paulina wywalczyła ostatecznie 12 miejsce z czasem 1.53.55!

Wyścigu niestety nie ukończył Michał Oliwa, który od początku zaryzykował i pływanie ukończył w pierwszej uciekającej grupie. Na początku etapu kolarskiego wszystko również układało się po jego myśli, jednak jak sam powiedział, później zabrakło paliwa i mocy.

Nasi zawodnicy brali także udział w sztafecie mix, w której razem z Marcinem Stanglewiczem i Zuzanną Sudak zajęli 15 miejsce.