Dwa medale w Monachium – podsumowanie Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce

Dwa medale w Monachium – podsumowanie Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce

Category : Aktualności

W dniach 15-21 sierpnia w Monachium odbyły się Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Zawody nie do końca przebiegały po myśli naszych zawodników, jednak do kraju wrócili z 2 medalami!

Justyna Święty – Ersetic, która w tym sezonie boryka się z problemami zdrowotnymi,  nie może zaliczyć do udanych startu na 400 m. W swoim półfinale zajęła dopiero 6 miejsce z czasem 52.17 i odpadła z dalszej rywalizacji. Jednak podczas rywalizacji sztafet 4 x 400 m Justyna jak zwykle zostawiła serce na bieżni i razem z koleżankami z reprezentacji wywalczyła srebrny medal! Na swojej zmianie uzyskała czas 50.67, a łączny czas Polek 3;21.68 to ich drugi czas w historii!

Tuż za podium w finale 100 m uplasowała się Ewa Swoboda. Czwarte miejsce dał jej czas 11.18. W ostatniej konkurencji mistrzostw jaką była sztafeta 4 x 100 m Polki sprawiły niemałą niespodziankę i zostały wicemistrzyniami Europy! Ewa kończyła tę sztafetę z drugim czasem wśród wszystkich biegaczek – 10.18! W eliminacjach sztafety biegała także nasza Magdalena Stefanowicz, która oczywiście także odebrała srebrny medal. Indywidualnie Magda wystąpiła w półfinale, w którym uzyskała czas 11.43 i została sklasyfikowana na 14 pozycji.

Czwarte miejsce zajął Paweł Fajdek. Konkurs rzutu młotem odbywał się w słabych warunkach pogodowych, nasz Mistrz Świata tym razem nie dał rady rzucić powyżej 80 metrów i z wynikiem 79.15 uplasował się tuż za podium, ze stratą 30 cm do brązowego medalu.

Na stadionie w Monachium mogliśmy jeszcze oglądać Jakuba Szyszkowskiego – 21 miejsce w pchnięciu kulą [19.19 m] oraz Patrycję Kapałę – 22 miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami [9;59.46].

Gratulacje!